TOP 5 sihtkohta, kuhu reisida käsipagasiga

Reisi planeerimine ja reisile minek on kahtlemata üks suur rõõm ja põnevus käsikäes, kuid suurte kohvritega reisides võib see kõik muutuda stressi tekitavaks ettevõtmiseks. Eriti, kui sa ei ole planeerinud oma reisi kodust väga kaugele.

Käsipagasiga reisida on aga lihtne ja mugav. Kõik vajalik on sul mõnusalt käsipagasisse paigutatud ning sa ei pea erinevaid suuri ja raskeid kohvreid endaga kaasas kandma. Kuhu aga sammud seada, kui sa soovid reisida vaid käsipagasiga?

Paki käsipagas ja avasta Eestimaad

Enne kui sead sammud armastuse linna Pariisi, võta aega kodumaa varjatud aarete avastamiseks. Need kõik asuvad vaid ju lühikese autosõidu kaugusel. On ju vanasõnagi olemas, mis ütleb: “Enne Pariisi minekut tee peatus Nuustakul!” Kas aga oled juba Nuustakul käinud ja kas tead mis koht see üldse on?

Tegemist on Otepää linnaga, mis on looduskaunis koht Lõuna-Eestis. See on justkui miniatuurne puhkuseparadiis, pakkudes sulle erinevaid matkaradu, muinasjutulisi järveäärseid ujumiskohti ja talveperioodil muidugi ka võimalust harrastada talisporti.

Põnev Ida-Virumaa

Tegelikult on kogu Eesti täis selliseid toredaid kohakesi, alates Saaremaa luksuslikest spaadest kuni Setomaa rikkaliku kultuuripärandini välja, kuhu saad reisida minimaalsete kulude ja väikese käsipagasiga. Aga vaat, et üks kõige vähem avastatud paik on Ida-Virumaa. See on Eesti piirkond, mis pakub rohkem kui esmapilgul paista võib. See on osa Eestist, kus loodus, kultuur ja ajalugu kohtuvad üllatavalt mitmekesisel moel. 

Alustuseks võiksid külastada Narva kindlust, mis on üks paremini säilinud militaararhitektuuri näiteid Eestis. Narva jõe ääres saad aga mööda promenaadi jalutada ning miks mitte ka oma kalapüügi õnne proovile panna.

Kui oled loodusesõber, siis ei saa üle ega ümber Kurtna järvestikust. See on ideaalne koht kanuusõiduks, kalastamiseks või lihtsalt looduse nautimiseks. Kindlasti tee peatus ka Valaste joa juures ja avasta kodumaa hingemattev ilu.

Sillamäe ja Kohtla-Järve pakuvad aga  Nõukogudeaegset arhitektuuri ja huvitavat tööstuse ajalugu. Eesti Kaevandusmuuseum on väga põnev koht mida kindlasti avastada tasub, sest see on elamus omaette. Sa laskud sügavale maa alla ning saad sõita ehtsa kaevurite rongiga. Reisid maasügavusse toimuvad koos giidiga ning lisaks põnevale kaevurite ajaloole saad sa ka kuulda, mis häält teevad maa-all suured masinad ja saad teada, kuidas need töötavad.

Riia

Paki oma käsipagas, sea sammud kas bussijaama või mine avasta Lätimaad hoopis omal käel ja oma sõidukiga. Lätis on muidugi palju avastamist, kuid kui hing ihkab suurema linna järgi, siis on Riia selleks ideaalne sihtkoht.

Riia on Lätimaa ajalooline ja kultuuriline süda. Riia vanalinn on UNESCO maailmapärandi nimistus tänu oma ajaloolistele hoonetele ja kitsastele tänavatele. Lisaks paljudele kultuurilistele vaatamisväärsustele on linnas ka mitmeid trendikaid kohvikuid ja restorane, kus saab nautida kohalikku kööki.  Kui reisid koos perega, siis külasta kindlasti Riia Loomaaeda.

Vilnius

Kui Läti ei tundu sinu jaoks piisavalt kauge ja ahvatlev, siis tasub külastada Leedu pealinna Vilniust. Kuna Vilnius ei asu kaugel ja on Tallinnast umbes 600 km, siis paki oma käsipagas, tõsta see autosse ja asu teele. Arvesta, et sõiduaeg Tallinnast Vilniusesse on 7-8 tundi.  Loomulikult on võimalik sinna ka lennata, mis teeb reisiaja oluliselt lühemaks, sest lennureis Vilniusesse võtab aega umbes 1,5 tundi.

Linnas on mitmeid UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvaid objekte nagu vanalinn oma gooti,- barokk,- ja renessanss arhitektuuriga. Vilniuse vanalinn on üks suurimaid Kesk- ja Ida-Euroopas, ulatudes üle 3,6 km². Samuti on Vilnius tuntud ka oma kunsti- ja käsitööturgude, boheemlasliku Užupise linnaosa ning mitmete muuseumide ja galeriide poolest.

Helsingi

Helsingi on Soome pealinn ja on ideaalne sihtkoht, kuhu reisida vaid käsipagasiga. Helsingi asub vaid tunniajase lennusõidu või ligi kahe ja pooletunnise laevasõidu kaugusel Tallinnast. Linn pakub mitmekülgset kultuurielamust, alates modernsest disainist ja kunstist kuni ajalooliste vaatamisväärsusteni välja.

Külasta näiteks Disainimuuseumi, et saada ülevaade Soome disainipärandist või naudi koos perega päeva Linnanmäki lõbustuspargis. Kui eelistad looduses olemist, siis paki kaasa matkajalatsid ja suundu hoopis Nuuksio rahvusparki, mis on Helsingist vaid lühikese rongisõidu kaugusel.

Loomulikult on linnas ka mitmeid suuri kaubanduskeskusi, kuhu ostlema minna. Ja seda tasub teha just suurte allahindluste ajal, sest nii mõnigi kord võid saada palju kaupa oluliselt soodsama hinnaga kui Eestist ostes.

Stockholmi 

Stockholm on ideaalne sihtkoht, kui sul on kaasas vaid käsipagas. Stockholm asub Eestist umbes 380 kilomeetri kaugusel. Kõige lihtsam ja kiirem viis Stockholmi jõudmiseks on ette võtta üks ligi tunniajane lennureis. Stockholmi saab minna ka laevaga ja see võtab küll enam aega, kuid on kahtlemata lõbusam kui lennusõit. Laevareis Tallinnast Stockholmi kestab  umbes 10-11 tundi.

Linnas näed sa nii Põhjamaade kultuuri, ajalugu kui ka killukest loodust. Samuti pakub Stockholm rikkalikku kultuurielamust, sest on koduks mitmetele maailmatasemel muuseumidele, kunstigaleriidele ja teatritele. Lisaks on Stockholm tuntud oma kauni arhitektuuri ja ainulaadse geograafilise asukoha poolest. Nimelt on linn on ehitatud 14 saarele.

Gastronoomiahuvilised leiavad Stockholmist nii Michelini tärniga pärjatud restorane kui ka kohalikke turgusid ja imearmsaid hubaseid kohvikuid. Seega on selles linnas olema kõik, mida hing ihkab.

Alati ei pea kõik reisid olema valitud kõige kaugemasse sihtkohta. Uusi maid ja kombeid saab avastada ka palju lähemalt. Ja mida lähemal on sihtkoht, seda vähem asju sa kaasa pakkima pead ning saad mugavalt ja muretult rännata ringi vaid kerge käsipagasiga. Reisisemu e-poest leiad kõik vajalikud kaubad oma reisiseikluse jaoks.