Nõuandeid, mida teha kui kohver puruneb lennureisil

Vahel ikka tuleb ette, et reisikohver saab kannatada. Arvestades, kuidas neid käsitletakse lennujaamas on see paratamatus ning vahel on tarvis selle probleemi ees seista. Järgnevas postituses anname nõuandeid, mida teha kui teie pagas on saanud lennureisil kannatada.

Lennujaamas pagasi hüvitamine

Igas lennujaamas on olemas pagasilett (luggage claim, lost luggages vms). Minge palun oma kannatada saanud kohvriga sinna letti ning näidake viga saanud kohvrit. Küsige kindlasti dokument, et teie pagas on lõhutud ja tehke ka vajalikud pildid. Võttes lennujaamast dokumendi on teil võimalik lennuvedajale esitada kaebus lõhutud pagasi kohta ning üldjuhul see kaebus ka rahuldatakse ning teile hüvitatakse/parandatakse lõhutud reisikohver. Kindlasti hoidke dokument alles. Kui teil on veel lende, siis on võimalik, et ka infoletis antakse teile kasutamiseks täiesti uus kohver. Võite seda infoletis küsida.

Kui lennuvedaja ei ole nõus teie kohvrit parandama, siis võite abi küsida Tarbijakaitseametist (EL tarbija nõustamiskeskusest), kes aitavad teid lennufirmaga suhtluses. Enne nendega konsulteerimist või üldse enne lendama hakkamist kindlasti veenduge, et teie kohvris ei ole keelatud tarbeesemeid, mida vedada ei tohi. Lennujaamades/lennuvedajatel on erinevad nõuded. Veenduge kellega sõidate ja mida veate.

 

Reisikindlustuse kaudu pagasi hüvitamine

Tungivalt soovitame kasutada reisides pagasikindlustust. Pagasikindlustus ei rakendu vaid reisikohvrile vaid ka selle sisule, kadumisele, röövimisele ja paljule muule. See ei tõsta teie kindlustuse summat palju, kuid aitab ära hoida stressi mis võib ette tulla erinevate halbade asjade kokkusattumisel.

Igal kindlustlusseltsil on erinevad tingimused, seega soovitame enne lepingu tegemist lugeda see korralikult läbi, et teada mille vastu oma pagasi kindlustate.

Reisikindlustuse kaudu oma pagasi maksumuse hüvitamise jaoks oleks samuti hea, kui teil oleks siiski olemas infoletist saadud dokument ning pildid kohvri kohta. Igal kindlustusepakkujal on tingimused erinevad.

 

Loodame muidugi, et teie pagasiga midagi ei juhtu! 🙂 See on lihtsalt abimaterjal, kuidas käituda kui reisikohver peaks katki minema.