Nõuandeid kohvri hooldusel

Reisimine on alati tore ja vahva. Uute kohtade avastamine, tutvumine erinevate kultuuridega ja kohtumine põnevate inimestega, lisab igapäevaellu vürtsi ning avardab oluliselt meie maailmavaadet.

Kuigi reisikaaslased võivad reisidel vahetuda, siis üks truu kaaslane kohvri näol jääb sind igal reisil saatma. Et kohver peaks vastu ajahambale ning saaks sinuga ikka ja jälle erinevaid maid avastada, tuleb reisikohvri eest korralikult hoolt kanda. Kuidas seda aga õigesti teha?

Käsitle kohvrit õrnalt

Kõige olulisem on oma reisikohvrit õrnalt käsitleda. Kui see on riideid ja muid esemeid täis, siis tõsta kohvrit ja manööverda sellega ettevaatlikult. Väldi tugevaid lööke ja survet kohvrile ning mis kõige tähtsam, reisikohver ei ole tool ja sinna peale istuda ei tohiks. Olgugi, et mõnikord tundub sinna peale toetamine vägagi ahvatlev, siis katsu kohvril istumist kindlasti vältida.

Samuti kohvrit pakkides, hoidu selle “üle pakkimisest”. Veendu, et kõik asjad mahuksid kohvrisse ära nii, et sa ei peaks kohvrilukku suure jõuga kinni tõmbama, sest liiga punnis ja asju täis kohver võib puruneda. Loomulikult kehtestavad ka paljud lennufirmad pagasile kindla kaalupiirangu ning on alati mõistlik sellest kinni pidada.

Seega paki kaasa vaid vajalikud asjad ja pea meeles, et mida vähem seda parem. Siis jääb sul ruumi ka reisil olles ostetud suveniiride jaoks, kui koju tagasi sõidad.

Puhasta kohvrit regulaarselt

Reisikohvri puhastamine on tähtis, et see näeks ilus ja värske välja ning et sul oleks seda hea ja mugav reisile kaasa võtta.

Kui hakkad reisikohvrit puhastama, siis esimeseks sammuks on kohvri tühjendamine. Aeg-ajalt kipume me kõik kohvrisse midagi unustama, isegi siis kui oled olnud hoolas asjade lahtipakkija. Seega viska kiire pilk oma kohvrisse, vaata üle kõik panipaigad ja mine tea, äkki leiad sealt veel mõne olulise asja mis on juba ammu-ammu kadunud olnud.

Kui kohver on tühjaks tehtud, eemalda kohvrist kõik sodi ja tolmukübemed. Selleks võid appi võtta kasvõi tolmuimeja, kuid keera masinal imemisvõimsus madalamaks, et sa kohvrisisu ei kahjustaks. Ka niiske lapp on selle töö jaoks heaks abimeheks. Müügil on ka spetsiaalne reisikohvrite jaoks mõeldud puhastusvahend, kuid selleks sobib ka leige seebivesi.

Enne puhastusvahendi kasutamist tee kindlasti väike test kohvri vähem nähtavas kohas ja veendu, et see ei kahjustaks kohvri pinda. Kasuta pehmet lappi, niisuta see puhastuslahusega ning puhasta õrnalt kohvri välispind. Eriti mustad kohad või plekid võivad vajada veidi rohkem tähelepanu, kuid suure jõuga neid puhtaks nühkima hakata ei tasuks. 

Raskemate plekkide eemaldamiseks on abiks näiteks pehmem svamm. Pärast puhastamist lase kohvril korralikult õhu käes kuivada, et niiskus ei saaks kohvri sisemusse koguneda ja et kohver hallitama ei hakkaks.

Reisil olles kasuta kohvrikatet

Kohvrikate ehk kohvrikaitsja on väga hea lahendus, kui soovid hoida oma reisikohvrit puhtana ja kaitsta seda purunemise eest terve reisi vältel.  Ja kui nüüd teha kiired matemaatilised kalkulatsioonid ning võrrelda kohvrikatte hinda lennujaamas kohvri kiletamisega, mis maksab ligi 10-20 eurot, on kohvrikatte soetamine end juba paari lennusõiduga õigustanud.

Lisaks sellele annab kaunis ja omanäoline kate kohvrile unikaalse ilme ning sul on lennujaamas oluliselt lihtsam oma reisikohver üles leida. Kohvrikatted on valmistatud spandeks materjalist, mida on väga lihtne puhastada ja hooldada. Kohvrikaitsja all olev lukk ja kinnitus tagavad selle kindla paigalpüsimise.

Seega, et su ustav reisisemu, kel nimeks reisikohver saadaks sind ka kõikidel järgmistel reisidel, hoolitse tema eest hästi. Puhasta kohvrit regulaarselt ning soeta omale kohvrikate. Reisisemu e-poest leiad väga erineva disainivalikuga reisikohvri katteid.