Kohvri materjalide tutvustus – odavad kohvrid vs kvaliteetne reisikohver

Reisikohvreid on maailmas palju ja nende hind on seinast-seina. Vahel võib kohvri soetajale jääda arusaamatuks, miks üks kohver maksab hingehinda ning samas miks mõni kohver on palju soodsam. Selles postitused tutvustame kohvrite erinevaid materjale ja anname hea ülevaate mille jaoks erinev materjal kõige paremini sobib.

Oleme jaotanud tooted kahte tabelisse. Kõvakaanega kohvrid ja kangast reisikohvrid. Need tabelid annavad materjali kohta hea ülevaate ja aitavad teha õige valiku.

Kõvakaanega reisikohvrid

Kõvakaanega kohvreid on olemas kolmes erinevas materjalis: ABS, polüpropüleen ja polükarbonaat. Need materjalid on kõik erinevad ja mõeldud erinevale reisiotstarbele.

ABS Polüpropüleen Polükarbonaat
Miks osta? Soodne, hea värvivalik Väga elastne, vastupidav ja kerge materjal. Võtab muljumisel oma esialgse kuju. Kõige tugevam materjal. Väga vastupidav kriimudele
Eelised Kerge, hea hind Tugev, hea kaalu ja vastupidavuse suhe Väga tugev. Hea vedada kergesti purunevaid asju
Miinused Teised materjalid on vastupidavamad Mitte nii tugev kui polükarbonaat (kuid suhteliselt sarnane tugevus) Kaalult kõige raskem
Vastupidavus Kõige väiksem Keskmine Kõige parem
Kaal Keskmine Kõige kergem Kõige raskem
Hind Kõige soodsam Keskmine Kõige kallim

ABS reisikohvrid – on kõige tavalisemad reisikohvrid. Materjal ise on kaalult kerge ning väga laialdase värvigammaga. Enamus brändid toodavad abs plastikust reisikohvreid just selle materjali soodsa hinna tõttu. Samuti ka Reisisemu e-poes on neid kohvreid saadaval ja väga laias värvi- ja suuruse valikus. Hea kasutada lennufirmadega, kes hoolitsevad kohvri transpordi eest hoolikalt. Sama materjali kasutatakse ka näiteks legode valmistamisel. Lisaks enamus meie ümber viibiv plastik on just sellest materjalist valmistatud.

Polüpropüleen reisikohvrid – hetkel turul kõige kergem materjal. Polüpropüleen on populaarsuse poolest teine materjal, mida kohvritööstuses kasutatakse. Materjal on hästi vastupidav ka erinevale temperatuurile. Tänu oma tugevusele kasutatakse tihti seda materjali ka autotööstuses. Materjal on väga elastne. Oma testides me oleme isegi hüpanud kohvri peale ning kohver läheb kokku nagu akordion ning seejärel võtab tagasi oma esialgse kuju.

Polükarbonaat kohvrid – Suure tõenäosusega kestab see kohver väga pikka aega. Materjal on tõsiselt heade omadustega – väga vastupidav, kriimudele eriti vastupidav, lai värvivalik ja palju muud. Materjali kasutatakse peale kohvrite valmistamise veel paljudes erinevates valdkondades nagu näiteks: ehitusel, meditsiinis, lennutööstuses jpm.

 

Kangast reisikohvrid

Kangast reisikohvrid on popid kohvrid kuid neil kõigil on võrreldes kõvakaanega miinus see, et nad määrduvad ja ajapikku kuluvad. Paremad on nad selletõttu, et kohvritel on rohkem taskuid. Reisides on hea kui sul on olemas vähemalt üks välitasku, kuhu saad asju hoiustada mida lennujaamas tihti vaja välja võtta. Nagu näiteks mõned lennupaberid, kõrvaklapid jme.

Nailon Cordura
Miks osta? Vastupidav, kerge materjal, hea veekindlus Vastupidav, hea värvivalik
Vastupidavus Tugev Tugev
Kaal Kergem Raskem

 

Nüüd, kui sul on materjalidest hea ülevaade, siis kindlasti leiad enda jaoks selle õige kohvri. Reisisemu pakub neid kõiki materjale ja on leitavad siit