Budget reisimine üle maailma

Budget reisimine üle maailma

Kui reisisoov on suur, aga pangakonto seis naerab sind selle mõtte pärast välja, siis kisub meele üpris mõrudaks. Kes siis ei sooviks puhata valgetel rannaliivadel ja pista varbaid helesinisesse vette ning lasta päikesel end mõnusalt soojendada? Või avastada hoopis erinevaid kultuure ning nautida maailma kööke.

Hea uudis on aga see, et tegelikult saab reisida ka väikese eelarvega. Lihtsalt tuleb teada, kuidas seda teha.

Planeerimine on võtmesõnaks

Eelarvesõbraliku ehk budget reisimise aluseks on kolm peamist põhimõtet- varajane broneerimine, kuupäevade paindlikkus ja hooajavälised sihtkohad.

Kui soovid reisida väikese eelarvega on mitmeid praktilisi viise, kuidas hoida lennupiletite ja ka teiste reisikulutuste hind madalal tasemel. Kõige soodsamad lennupiletid saad omale tavaliselt siis, kui broneerid need omale juba mitu kuud ette ära. Seega, kui sa juba tead oma reisi kuupäevasid, on mõistlik pidevalt jälgida erinevaid reisipakkumiste- ja lennufirmade veebisaite. Niimoodi oled sa valmis ostma piletid kohe, kui nende hind langeb, selle asemel, et jätta kõik viimasele hetkele ja maksta lennupiletite eest palju rohkem.

Samuti mängib lennureiside hinna puhul rolli ka see, kui palju asju sa kaasa plaanid võtta. Väike käsipagas võtab vähe ruumi ning sa ei pea muretsema lennujaamas lisanduvate tasude üle. Ja kui sa nagunii juba budget reisi planeerid, siis ilmselt ei ole sul eesmärgiks reisilt võimalikult palju asju kaasa osta. Seega paki väiksesse reisikohvrisse vaid elementaarsed asjad ja jäta ruumi ka mõne pisikese suveniiri jaoks.

Ole paindlik kuupäevade suhtes

Samuti ole paindlik kuupäevade ja väljalennu kellaaegadega. Hinnad võivad päeva jooksul ja ka nädalapäeviti märkimisväärselt kõikuda. Sageli on odavamad lennud need, mis väljuvad tööpäevade alguses või hilisõhtul. Näiteks võivad esmaspäeva hommikused või neljapäeva hilisõhtused lennud olla nädalavahetusest või tööpäeva keskpaigast isegi mitu korda soodsamad.

Naudi sihtkoha võlusid madalhooajal

Vali mõni hooajaväline sihtkoht. Paljud reisisihtkohad ja seda eriti Euroopas, on talvel märkimisväärselt odavamad kui suvehooajal. Lisaks on seal vähem turiste, mis tähendab omakorda seda, et sul on palju mugavam ja lahedam seal olla. 

Sa saad rahulikult nautida kohalikku kultuuri ja avastada erinevaid vaatamisväärsusi ilma, et peaksid tunde kuskil järjekorras seisma. Näiteks võid sa avastama minna kas Roomat või Pariisi ja külastada muuseume ja restorane mis pole turistidest enam nii pungil. Ka toitude hinnad on madalhooajal soodsamad.

Vali lennusihtkohaks väiksemad lennujaamad

Lisaks tavalistele nippidele nagu varajane broneerimine ja hooajaväliste sihtkohtade valimine on veel teisigi praktilisi võimalusi soodsalt lennureisi broneerimiseks.

Näiteks paljude suurlinnade lähedal asuvad ka sageli väiksemad lennujaamad, kuhu lennud on üldiselt soodsamad. Küll aga enne sellisele lennule pileti soetamist, tutvu ka transpordikuludega lennujaamast soovitud sihtkohta. Teinekord võivad soodsad lennupiletite hinnad osutuda petlikuks, kui transpordikulud lennujaamast linna keskusesse on üle mõistuse kõrged.

Samas mõnikord on hoopis soodsam valida lend, mis maandub suuremasse lennujaama ning sealt edasi liikuda sihtkohta kas bussi või rongiga. Eriti Euroopas, kus rongi- ja bussiühendused on väga head. Siinkohal tasub aga jällegi olla ettevaatlik ja arvestada lisaajaga ning võimalike ebamugavustega, mis võivad ühistranspordiga kaasas käia.

Kõikvõimas sotsiaalmeedia ja internet

Eelarvesõbraliku reisimise üheks oluliseks aspektiks on võimaluste otsimine eripakkumiste ja sooduskupongide näol. Tark on hoida silm peal lennufirmade sotsiaalmeedia lehtedel ja miks mitte ka tellida nende uudiskirjad. Erinevatest online kanalitest leiad head infot eripakkumiste, allahindluste ja ka sooduskoodide kohta, mis omakorda võivad lennupiletite hindu märgatavalt alandada.

Samaaegselt on kasulik kasutada lennuotsingu saite nagu Momondo või Bookinghouse, mis koguvad informatsiooni erinevatelt lennufirmadelt ja võrdlevad siis nende hindu. Need leheküljed on eriti kasulikud, kui oled paindlik nii reisi kuupäevade kui ka sihtkoha suhtes. Niimoodi saad lihtsalt, kiirelt ja mugavalt leida parimad lennupiletite hinnad ja kombineerida need juba olemasolevate sooduspakkumistega ning teha algust oma põnevale, ent soodsale lennureisile.

Seega, kui võtta aega planeerimiseks ja lasta end juhtida pisut strateegilisest mõtlemisest, võib väikese eelarvega reisimine olla taskukohane ja vägagi nauditav kogemus. Ja eriti magusaks teeb kogu selle reisi veel teadmine, et oled suutnud suure seikluse enda jaoks taskukohaseks muuta.