5 nõuannet kuidas valida parim reisikohver

Reisikohver on justkui ustav kaaslane, kes võib muuta sinu reisi täiesti uueks seikluseks ja seda kõike ainult positiivses võtmes. Olgu selleks reisiks siis kas lühike põgenemine argirutiinist või suur seiklus ümber maailma, on reisikohver see mis mängib reisi õnnestumises suurt rolli.

Järgnevalt jagame sulle viis praktilist nõuannet, kuidas valida parim reisikohver, mis muudab reisimise kergeks, mugavaks ja muretuks.

1. Mõtle oma vajadustele ja reisi tüübile

Enne kohvri valimist mõtle, mis tüüpi reisidel sa kõige enam käid. Kas tegemist on pigem ärireisiga, puhkusereisiga või hoopis matkaga? Tõsi küll, et see viimane nimekirjast ei ole küll klassikaline reisikohver, kuid asju on vaja sul ka matkal olles hoiustada ja kaasas kanda.

Ärireiside puhul on oluline valida stiilne ja professionaalne kohver, mis mahutaks lisaks riietele ka dokumente ja sülearvutit. Puhkusereisi tarbeks võiksid eelistada suuremat ja funktsionaalsemat kohvrit, mille sees on pisikesed panipaigad erinevate asjade hoiustamiseks. Sa ju tahad, et kohvrist oleks hea ja mugav asju üles leida ning kindlasti soovid sa ka reisidelt mõne suveniiri kaasa osta või hoopis kingitusi oma lähedastele. Piisavalt mahukas kohver võimaldab sul seda kõike teha.

2. Reisikohvri suurus ja mahutavus

Kuigi eelpool juba oli põgusalt juttu kohvri suurusest, siis vali omale reisikohver vastavalt sellele, kui palju asju kavatsed reisile kaasa võtta. Ja olgugi, et suur reisikohver mahutab palju asju, võib olla seda suhteliselt tülikas kaasas kanda ning sõltuvalt lennufirmast võib ka kohvrite suuruse suhtes olla piiranguid.

Liiga väike kohver seevastu piirab aga oluliselt seda, palju riideid ja muud vajalikku kraami sa reisile kaasa pakkida saad. Ja kui reisid sageli ning erinevatesse sihtkohtadesse, on juba mõistlik investeerida natuke enam ning valida omale välja mitu erinevas suuruses reisikohvrit.

3. Materjal ja vastupidavus:

Kohvri vastupidavus on oluline näitaja, eriti kui tegemist on pikaajalise reisiga või hoopis lennureisiga. Reisikohvrid on tavaliselt valmistatud kas pehmest materjalist (nailon) või kõvast materjalist (ABS-plastik või polükarbonaat).

ABS reisikohvrid

ABS kohvrid on kerged ja värvikirevad. Enamik brände toodab just sellest materjalist valmistatud kohvreid. Ka Reisisemu e-poes on suur valik ABS-plastikust kohvreid erinevates värvitoonides ja suurustes. ABS reisikohvrid sobivad suurepäraselt lennureisidele kaasa võtmiseks.

Polüpropüleen reisikohvrid

Kui  aga soovid reisida kerge kohvriga, siis võiks polüpropüleenist reisikohver olla sulle heaks valikuks. Nimelt on see materjal tuntud oma kerguse ja vastupidavuse poolest ning ühtlasi talub see erinevaid temperatuure.

Polükarbonaat reisikohvrid

Kui tahad kindel olla, et sinu reisikohver saadab sind mitmetel erinevatel reisiseiklustel veel pikka aega, siis on polükarbonaadist reisikohver suurepärane valik. Sellel materjalil on tõeliselt head omadused – see on vastupidav, kohvri pinnale tekib minimaalselt kriimustusi ning reisikohvreid on saadaval laias värvivalikus.

Kangast reisikohvrid

Kangast kohvrid on väga populaarsed, kuid võrreldes neid näiteks kõvade kohvritega on neil üks pisike miinus, sest need kipuvad määrduma ja aja jooksul kuluma. Sellest hoolimata on neil ka mitmeid eeliseid, näiteks rohkem taskuid. Reisides on mugav, kui kohvril on vähemalt üks välitasku, kuhu saad hõlpsasti panna asju, mida lennujaamas sageli vaja minna võib nagu näiteks lennupiletid, kõrvaklapid või muu selline.

Lisaks nailonist valmistatud kohvritele on müügil ka cordura materjalist kohvrid. Kui soovid omale kangast kohvrit, siis tasub teada, et nailonkangas hea valik, kui hindad kergust ja veekindlust. Cordura kangas on aga suurepärane valik juhul, kui otsid äärmiselt vastupidavat materjali ning soovid mitmekesist värvivalikut.

4. Reisikohvri rataste ja käepideme kvaliteet

Heade rataste- ja käepidemega reisikohver on suurepärane investeering, sest selline kombinatsioon muudab kohvriga reisimise oluliselt mugavamaks. Vali reisikohver, millel on vähemalt neli pöörlevat kummist ratast. Need teevad kohvriga manööverdamise lennujaamas ja tänavatel väga lihtsaks. Samuti veendu, et kohvri käepide oleks tugev ja vastupidav. Mugava teleskoopkäepidemega reisikohver võimaldab sul seda vastavalt vajadusele sobivas kõrguses hoida ja sa ei väsi nii kiirelt.

5. Turvalisus ja lisafunktsioonid:

Turvalisus on oluline, eriti kui hoiustad kohvris väärtuslikke esemeid. Otsi kohvrit, millel on kvaliteetne lukk või lukusüsteem. Osadel kohvritel on ka erinevad lisafunktsioonid nagu sisseehitatud TSA-lukk, mis võimaldab lennujaamade turvakontrolli jaoks hõlpsat ja kiiret juurdepääsu. Lisaks on mõnedel reisikohvritel eraldi taskud märgadele riietele ja näiteks on ka kohvritesse peidetud USB-port nutiseadmete laadimiseks ning veel teisigi mugavust pakkuvad lisasid.

Pikka juttu kokku võttes, peaks parima reisikohvri valimine põhinema sinu isiklikel vajadustel. Investeeri kvaliteetsesse kohvrisse, mis teenib sind pikka aega ning muudab reisimise mugavaks ja nauditavaks. Reisisemu e-poest leiad vajaliku kohvri oma uueks reisiseikluseks!